A-FERİN PLUS PEDİATRİK 100 ML ŞURUP

    FİYAT FİRMA ETKEN MADDE REÇETE GEBELİK ÇOCUK ALKOL SATIŞ YERİ
    11.09 ₺
    29 Nisan 2022 02:59
    Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş. Parasetamol + Chlorpheniramine Maleate + Pseudoephedrine Hcl
    N
    C
    +6
    ?
    E

    A-Ferin Plus Pediatrik 100 Ml Şurup , Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş. tarafından üretilmiş Yerli bir ilaçdır. Satış fiyatı 11.09 TL olup Normal Reçetelidir. 8699570570147 barkodlu A-FERİN Her 1 ölçek (5 mL'de); 160 mg parasetamol, 1 mg klorfeniramin maleat ve 15 mg psödoefedrin HCl içerir.


    Endikasyon

    Analjezik, antipiretik, antihistaminik ve dekonjestan etkilidir. Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde endikedir.


    Yan Etki

    Bulantı, gastrik şikayetler, cilt kızarıklığı, döküntü, uyku hali ve idrar retansiyonu gibi yan etkiler görülebilir.


    Uyarı ve Önlemler

    Aşırı dozda hepatik toksisiteye neden olabilir. Sinirlilik, baş dönmesi ve uykusuzluk görülürse ilaç alımı durdurulmalıdır. Karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer fonksiyon bozukluğu, anemi, hipertansiyon, dar açılı glokom, prostat hipertrofisi, üriner retansiyon ve piloroduodenal obstrüksiyon hallerinde dikkatle kullanılmalıdır.

    Kronik bronşit, glokom, kalp hastalığı, hipertansiyon, tiroid ve diyabeti olanlarla sedatif ve trankilizan alan çocuklarda önerilmez. Gebelik kategorisi C'dir. Gebelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Anne sütüne geçebilir. Emziren annelerde kullanılmamalıdır.


    Etkileşim

    Oral antikoagülanların etkisini arttırabilir. Hepatik enzimleri indükleyen hepatotoksik ilaçlarla birlikte kullanımı hepatotoksisite riskini arttırır. Alkollü içecekler, sedatif ve trankilizanlarla birlikte kullanılmamalıdır. Slklopropan ve, halotan gibi halojenli anesteziklerle ameliyata girenlerde kullanılmamalıdır.


    Formül

    Paracetamol 160 mg

    Chlorpheniramine malate 1 mg

    Pseudoephedrine 15mg/5ml


    Kullanım Şekli

    6-12 yaş arası çocuklarda 2 ölçek kullanılır. Bu dozlar her 4-6 saatte bir tekrarlanır. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.

    Ağrı kesici olarak 5 günden ve ateş düşürücü olarak 3 günden fazla

    kullanılmamalıdır.

    6 yaşından küçük çocuklarda kullanılamaz.


    Kontrendikasyon

    Ciddi hipertansiyonu, ağır karaciğer yetmezliği ve koroner arter sorunları

    olanlarla MAO inhibitörü kullananlarda kontrendikedir.

    Eşdeğer Ürün Formları:
    Daha fazla göster
    Yorum Yapın